| Rejestracja | 517 529 278 |

Terapia komórkami macierzystymi


Wstrzyknięcie komórek macierzystych to zabieg medyczny stosowany w szerokim zakresie problemów. Zabieg ten poprawia naturalną zdolność organizmu do samouzdrawiania i służy do poprawy gojenia oraz skrócenia czasu regeneracji po ostrych i przewlekłych uszkodzeniach tkanek miękkich. Płytki krwi są składnikami krwi, których główną funkcją jest udział w procesie krzepnięcia krwi. Uwalniają one tzw. czynniki wzrostu, które pomagają w rozpoczęciu naturalnego procesu gojenia. Iniekcja PRP w miejscu uszkodzenia w układzie mięśniowo-szkieletowym stymuluje naturalne procesy gojenia i przyspiesza je. Jest to szczególnie ważne w rejonach słabo ukrwionych (jak np.: ścięgna), ponieważ umożliwia to bardziej efektywne dostarczenie niezbędnych substancji do samouleczenia się tkanki.

Przebieg

    Leczenie osoczem bogatopłytkowym dzieli się na dwa etapy: przygotowanie osocza bogatopłytkowego do wstrzyknięcia, a następnie wstrzyknięcie w pożądany obszar.

Co dzieje się po zabiegu?

    Bezpośrednio po zabiegu u pacjenta może wystąpić pewien dyskomfort w obszarze zastrzyku, który może trwać od kilku dni do tygodnia. W rzeczywistości czasami może się wydawać, że po zabiegu jest gorzej niż przed. To dlatego, że właśnie została pobudzona miejscowa reakcja zapalna. Najbardziej zaskakującym aspektem regeneracji po osoczu bogatopłytkowym jest szybkość powrotu do zdrowia.

© Copyright 2020 by Rehabilitacja Rodzinna - All Rights Reserved
Polityka Prywatności